english
 

Elen a Aleš Valentovi: manželství jim funguje, jsou si vzácní


18.06.2009 - iDnes Revue

Elen Černá-Valentová a Aleš Valenta mají pohodové, fungující manželství. Přičítají to faktu, že se doma příliš často nepotkávají. Rodinný výlet do rakouského Štýrska byl velkou vzácností.
"Jsou to pro nás vzácné dny, moc často se totiž doma nevidíme. Přes týden se jen potkáváme, protože máme oba spoustu pracovních povinností. Já moderuju různé akce, každé ráno moderuju v rádiu, navíc chodím do školy, Aleš má svůj rozhlasový pořad zase pravidelně ve všední den večer a pak je zapřáhnutý v Acrobat parku ve Štítech, kde bývá často také o víkendech. Naštěstí se tím, že se takhle míjíme, vykrýváme u dětí. A když náhodou máme práci oba stejně, vypomůže babička," vypráví bývalá modelka.
Na horách byla rodina poprvé jindy než v zimním období, i když paradoxně vzhledem k úspěchům sportovce, olympijského vítěze v akrobatickém lyžování, prý ani jeden z manželů nemá rád zimu. "Netušila jsem, co hory v létě nabízejí. Ta krásná příroda, hotel je přizpůsobený i dětem, jsme nadšení," říká moderátorka a maminka dvou roztomilých ratolestí, čtyřleté Amélie a pětiletého Denise.
Amélie je akční dítě, a neunavil ji tedy žádný z nabídnutých programů, které připravila na VIP poznávací cestu do oblasti Schladming-Dachstein Rakouská turistická národní centrála. Hračkou pro ni byla projížďka na kolech, horská túra po Ennské cyklostezce i večerní jízda kočárem taženým koňmi na večeři se štýrskými pochoutkami z vlastní zemědělské bioprodukce.
"Aminka se nebojí ničeho, má ráda adrenalin, to je Aleš. Teď má období, kdy je víc u něj. Denis je zase víc po mně, rád si povídá o věcech, filozofuje, hloubá, maluje. Úplně nadšený byl z ledového paláce na ledovci Dachstein a z jízdy lanovkou. Obě děti jsou ale úžasné, první dva roky byly kvůli jejich věkovému rozdílu náročné, ale teď už s nima můžeme dělat stejné věci a zabaví se i samy. Možná jsou tady na té třídenní cestě tak v pohodě taky proto, že se nenudí. To je nejlepší recept na zlobení dětí," uzavírá s úsměvem Valentová.
Cestu, kterou spolu s nimi absolvovali také Taťána Kuchařová s maminkou, Tomáš Krejčíř s manželkou a Ivan Vodochodský, museli manželé s dětmi bohužel z pracovních důvodů zkrátit. "Aleš má akci v Acrobat parku, a tak musíme oželet závěrečný výlet v džípech, který by se dětem určitě taky moc líbil," dodala Valentová.

Celý článek: http://revue.idnes.cz/elen-a-ales-valentovi-manzelstvi-jim-funguje-jsou-si-vzacni-pq0-/lidicky.asp?c=A090618_015351_lidicky_map
 
  << zpět  
 
     
  FACEBOOK  
     
  Každý týden ti
přinášíme výběr
těch nejlepších
fotografií z Alešovy
GALERIE
 
 
© copyright 2008 Aleš Valenta