english
 

Jako vrcholový sportovec jsem nikdy nechtěl být pojištěn


10.10.2009 - opojisteni.cz

Aleše Valentu snad není nutné nikomu představovat. Olympijský vítěz v akrobatických skocích na lyžích skočil jako první člověk na světě trojité salto s pěti vruty. Začátkem roku 2007 ukončil svoji kariéru ze zdravotních důvodů.
V současné době je Aleš Valenta spolupracovníkem společnosti Hamburg – Mannheimer (HMI), účastní se důležitých jednání a je jakýmsi virtuálním mostem mezi pojišťovnou a jejími klienty.
*Jak jste se dostal k pojišťovně a k pojišťovnictví?
Společnost mě oslovila s nabídkou spolupráce. Přiznám se, že pojišťovnictví mě zajímalo již v mládí, tedy okolo takových dvaadvaceti až dvaatřiceti let. Jako vrcholový sportovec jsem totiž měl být pojištěn, ale ve skutečnosti to bylo přesně naopak – nikdy jsem pojištěn nebyl.
*???
Měl jsem samozřejmě taková ta základní pojištění, ale nikdy jsem neměl klasické úrazové pojištění. A s tím jsem skákal. Měl jsem totiž obavy z toho, že když se pojistím, tak si zranění přivolám.
Takže jsem pojištěn nebyl a také se mi nikdy nic závažného nestalo (tedy až na pár zlomenin…) Ale to jsem přežil.
Pojišťovnictví mě zajímalo, zejména lidé, kteří se pojištěním zabývají. Jejich povolání je svým způsobem specifické.
*Proč?
Lidem nabízejí něco, co by mělo být samozřejmostí. Mělo, ale málokdo na tyto věci myslí. Většina lidí to vnímá tak (a já jsem byl také takový), že z nich pojišťovací poradci pouze tahají peníze. Ale to je špatně. I proto jsem byl rád, když jsem dostal nabídku spolupracovat s HMI. Dostal jsem šanci pomoci v tom, aby lidé začali vnímat pojištění a spoření na důchod jako pozitivní věc. Většina lidí dnes už nestrká peníze do matrace, ale dává je do banky, která nabízí velmi nízké zhodnocení. Spoření na důchod je přitom mnohem výhodnější produkt.
S HMI aktivně spolupracuji, ale nejsem klasickou reklamní tváří. Aktivně se účastním důležitých jednání, takže jsem jakýmsi virtuálním mostem mezi HMI a potenciálními klienty v České republice.
HMI nejde cestou velkých billboardových reklam, ale investuje peníze zpět do svých spolupracovníků. Lidé, kteří chtějí pracovat, jsou odměňováni také jinak než jen finančními částkami. Společnost jim poskytuje doslova jakési rodinné zázemí.
*Český trh je těžký nejen proto, že získat jeho část znamená vytlačit konkurenci, ale i pokud jde o informace o spoření na důchod. Mí dva vzdělaní synové, vystudovaní inženýři, se na mne tvářili velmi kysele, když jsem se jich před pár lety tázala, zda už uzavřeli důchodové připojištění. Nebýt mne, neměli by ho dodnes…
Souhlasím s vámi. To všechno v HMI víme a jsme na český trh dobře připraveni.
*Jak na to půjdete?
To je součástí firemní strategie. Mohu zatím prozradit jenom to, že základem je osobní styk a snaha lidem vysvětlit důležitost spoření si na důchod. Nemůžeme předpokládat, že by klienti chodili za námi, ale pokusíme je sami oslovit. Nahrává nám to, že téma důchodů a jak se zajistit na důchod bude vbrzku jedním z hlavních témat ve vládě i v parlamentu. Mimo jiné také proto, že dosud žádná vláda nekousla do kyselého jablka zvaného důchodová reforma.
*Předpokládám, že jste připraveni lidem nabídnout výhodné produkty ke spoření na důchod. Rozumím tomu dobře?
Ano, je to přesně tak. Náš vlajkový produkt EVENTUS má garantovanou úrokovou sazbu, takže spoření zaručuje lidem při odchodu do důchodu doživotní garantovanou rentu.
Také víme, že úmysly rozhodnout se dlouhodobě spořit, nahlodaly v České republice osudy mnoha lidí právě investiční fondy, které jejich majitelé vytunelovali a lidé tak přišli o peníze. Za námi stojí nejsilnější světové společnosti s obrovským kapitálem a záruky.
*Do čeho HMI investuje, aby dokázala zajistit takové výnosy?
Tak především HMI není pojišťovnou, ale spolupracuje v rámci finanční skupiny s Victoria Volksbanken pojišťovnou, která je poskytovatelem právě našeho exkluzivního produktu EVENTUS, jehož jsme výhradní poskytovatel.
Jelikož se jedná o důchodové životní pojištění, vybírá Victoria jen velmi bezpečné instrumenty.
*Závěrem se přiznejte, zda jste už teď, jako živitel rodiny a otec dvou dětí, konečně pojištěn?
Pojištěn jsem, mám samozřejmě EVENTUS.
Děkuji vám za rozhovor.
Dagmar Šístková
 
  << zpět  
 
     
  FACEBOOK  
     
  Každý týden ti
přinášíme výběr
těch nejlepších
fotografií z Alešovy
GALERIE
 
 
© copyright 2008 Aleš Valenta