english
 

Valenta zahájil Ledové hry ve Štěrboholích


22..1.2010 - Haló noviny

Oči sportovních příznivců sice směřují především k blížícím se zimním olympijským hrám v kanadském Vancouveru,
pořádná klání včetně nezbytného plápolajícího ohně budou ale k vidění i u nás v České republice. Jen s tím rozdílem, že v něm nepůjde o měření sil profíků, ale o klání dětí a mládeže.
V Europarku v pražských Štěrboholích vyrostla včera krytá ledová plocha a tzv. Ledové sportovní hry byly zahájeny stylově: průvodem malých sportovců, zapálením soutěžního ohně, ledovou exhibicí a nechyběl ani maskot her - sněhulák Kulička.
Slavnostního zapálení se ujal Aleš Valenta, olympijský vítěz ze Salt Lake City, který se v současné době už nevěnuje závodnímu lyžování, nýbrž moderuje svůj vlastní pořad na Frekvenci 1. Nikdy by mě nenapadlo, že se ze mě stane moderátor a ani bych to nechtěl, svěřil se nám včera Valenta.
Prý mu v této činnosti pomáhá jeho manželka Elen, která má s moderováním bohaté zkušenosti. A vždycky se snažím dobře připravit. Mojí výhodou je, že nikdo nechce, abych působil jako moderátorský profesionál, ale abych byl sám sebou, tedy Alešem Valentou, prozradil, a protože jeho pořad nese název Sportbar, zatipoval si i coby sportovní odborník na to, kolik medailí získají čeští reprezentanti na zimní olympiádě ve Vancouveru. Minimálně sedm, zahrál na optimistickou strunu. A nezbývá než si přát, aby měl pravdu...
Vraťme se ale k Ledovým hrám dětí. Každý zájemce zdarma obdrží sportpas, který ho bude provázet každý den, pokud vstoupí v bruslích na ledovou plochu. Nejaktivnější sportovci, kteří nasbírají do sportpasu minimálně 20 razítek, budou zařazeni do slosování o hlavní ledové výhry. Soutěžit se ale bude mj. i v netradičních disciplínách na bruslích, curlingu neboli metané, či v krasobruslení v netradičních kostýmech.
 
  << zpět  
 
     
  FACEBOOK  
     
  Každý týden ti
přinášíme výběr
těch nejlepších
fotografií z Alešovy
GALERIE
 
 
© copyright 2008 Aleš Valenta