english
 

Valenta před osmi lety slavil zlato, teď z olympiády tipuje pro Česko šest medailí


27.1.2010 - iDNES.cz

Před osmi lety olympijské hry vyhrál, nyní bude českým sportovcům jen fandit. Bývalý akrobatický lyžař na lyžích Aleš Valenta tipuje, že Česko získá celkem šest medailí.
Pamatujete?
Valenta se pekelně soustředil, aby ve druhém kole olympijského závodu skočil slavné trojné salto s pěti vruty. A pak už se spustil z kopce dolů, lehce si poskočil a po odrazu rotoval vzduchem.
"Je to tam! Aleš Valenta to skočil! To snad není možné," radoval se u mikrofonu komentátor přenosu Petr Svěcený. -čtěte Valenta získal olympijské zlato!
Nejslavnější moment Valentovy kariéry je už osm let starý. V roce 2006 sice v Turíně startoval, ale i kvůli zranění skončil až jednadvacátý. "Je to zklamání, ale takový je sport," hlesl tehdy.
Valenta startoval na třech olympiádách, závod v Kanadě se ale obejde bez něj. Na jaře 2007 totiž ukončil aktivní sportovní kariéru. Letošní olympiádu si tak vychutná jen jako divák.
Kolik tipujete zlatých medailí pro Česko?
Dvě. Zlato vybojují Martina Sáblíková a Lukáš Bauer. A celkově budememít tak šest až sedm medailí. Původně jsem tipoval sedm, ale počítal jsem do toho i Nikolu Sudovou. U ní teď ale se zraněným kolenem bude úspěch, když se dostane mezi nejlepších deset.
Jaký máte vztah k sázení?
Jsem totální sázkařský panic. Nikdy jsem nesázel, ale chápu lidi, kteří to mají rádi. Vlastně je obdivuju, že sázení dokážou věnovat ten čas. Je to pro ně koníček, kterému se věnují naplno. To já se sázím tak maximálně s kamarády na tenise.
O co?
Klasicky o pivo, oběd, večeři. Opravdu to nejsou bláznivé sázky, při kterých byl nabízel auto nebo skok z mostu.
Neláká vás si vsadit? Zimní olympiáda se blíží...
No, možná. Koukal jsem na kurzy na olympiádu a myslím, že pro sázkaře jsou výhodné. Alespoň mému tipu tedy kurzy českých bookmakerů vyhovují.
Nejsledovanějším sportem na olympiádě bude hokej. Jak vidíte šance českých hokejistů?
Budeme ve finále s Kanadou. A pak se uvidí, to už je otázkou štěstí. Ve finále už bude všechno otevřené.
 
  << zpět  
 
     
  FACEBOOK  
     
  Každý týden ti
přinášíme výběr
těch nejlepších
fotografií z Alešovy
GALERIE
 
 
© copyright 2008 Aleš Valenta