english
 

Aleš Valenta: Před balíkem peněz dal přednost rodině!


2.2.2010 - Super.cz

Sportovec a olympijský vítěz Aleš Valenta se vzdal lukrativní nabídky pracovat jako trenér v zahraničí. I když by si díky takové příležitosti určitě přišel ke spoustě peněz, raději zůstal doma, s rodinou.
Byl jsem tak strašně unavený z cestování, že už jsem chtěl být doma, s rodinou. On je totiž velký rozdíl mezi tím, když cestujete se svými nejbližšími na dovolenou, anebo pendlujete tři čtyři měsíce po zimních areálech – to zase není tak velká výhra,“ nechal se slyšet Aleš Valenta, který má s manželkou Elen syna Denise a dceru Amélii.

Držitel zlaté olympijské medaile ze Salt Lake City v roce 2002 nechyběl na slavnostním otevření ledové plochy v Europarku. S maskotem her – sněhulákem Kuličkou – si Aleš zahrál metanou a společně s ostatními pak sledoval exhibici malých členek krasobruslařského klubu Stadion Praha. „U nás bruslí všichni. Syn hraje hokej a dcera je krasobruslařka. Manželka také trénuje krasobruslení,“ uvedl Valenta, jenž také sám i bruslí.

„Když jsem byl malý, rodiče mě vyslali před dům, kde bylo kluziště, nikdo mi nevysvětlil a neporadil, co a jak mám dělat. Prostě mě v tom nechali a bavili se tím, že pozorovali z okna, jak sebou mlátím, vstávám a padám na obličej, pak na zadek. Asi po půl hodině jsem konečně přišel na to, jak se mám udržet a udělat pár krůčků. Rozhodně mě to ale neznechutilo, protože dnes hraju hokej třikrát čtyřikrát týdně a moc mě to baví,“ dodal Aleš.
 
  << zpět  
 
     
  FACEBOOK  
     
  Každý týden ti
přinášíme výběr
těch nejlepších
fotografií z Alešovy
GALERIE
 
 
© copyright 2008 Aleš Valenta