english
 

Stardance II vyhrál Aleš Valenta s tanečnicí Ivou Langerovou


22.12.2007 - PRAHA

Druhá část soutěže Stardance - když hvězdy tančí skončila. Vítězem se stal pár Aleš Valenta s taneční partnerkou Ivou Langerovou. Ten předvedl v celém průběhu velmi vyrovnané výkony a byl pasován na jednoho z favoritů soutěže. To se však říkalo i o druhém páru Taťána Vilhelmová a Petr Čadek. I oni se snažili a předvedli velmi kvalitní tance, ale diváci dali přednost Valentovi a Langerové.


Aleš Valenta s taneční partnerkou Ivou Langerovou zvítězili ve finále Stardance II.
foto: Petr Hloušek, Právo

Čtyřiatřicetiletý olympijský vítěz ze Salt Lake City v roce 2002 na tanečním parketu navázal na svou úspěšnou sportovní kariéru, kterou byl letos nucen ukončit kvůli potížím se zády a kolenem. Na vítězství ve StarDance jej od počátku tipovaly sázkové kanceláře.
"Je to krásné," řekl Valenta. Pogratuloval i ostatním párům, které se soutěže zúčastnily. "Mně je báječně," řekla Vilhelmová. Devětadvacetiletá matka dvouletého Františka v přímém přenosu prozradila, že je ve třetím měsíci těhotenství.

Svůj akrobatický um dnes Valenta zužitkoval ve volné disciplíně - freestylu. Předvedl i salto, někteří porotci ale suše poznamenali, že od něj čekali i vrut jako na lyžích. "Tančíš jako bůh," řekla na Valentovu adresu porotkyně Mahulena Bočanová. A obávaný choreograf Richard Hes po Valentově freestylu dokonce s poukazem na svou taneční skupinu zaveršoval: "Památná chvíle, sundávám brýle, zamáčknu slzu, vidím staré dobré UNO".

Stardance byl hit obrazovek
V závěrečném dílu tančili účastníci nejen předepsané tance, ale na závěr zatančili také to, co sami chtěli a o čem si mysleli, že diváky zaujme nejvíce. Taťána Vilhelmová s Petrem Čadkem si vybrali rumbu, Aleš Valenta s Ivou Langerovou pak quick step.

Během večera se předávaly nejen ceny, ale také dary. Nadace Člověk v tísni dostala výtěžek z aukce tanečních kalhot Jiřího Schmitzera, které se vydražily za 200 000 korun.

Ve Stardance II se ale představilo celkem osm párů. Dva páry se probojovaly do finále přes „protivníky“, které představovali Robert Záruba s tanečnicí Vandou Dětinskou, Jiří Schmitzer se Simonou Švrčkovou, Michal Dlouhý s Michaelou Gatěkovou, Štěpánka Hilgertová a Michal Němeček, Lenka Filipová a Michal Petr a Monika Žídková s Janem Halířem.

V porotě zasedla Mahulena Bočanová, Tatiana Drexler, Richard Hes a Zdeněk Chlopčík.

Novinky, ČTK
 
  << zpět  
 
     
  FACEBOOK  
     
  Každý týden ti
přinášíme výběr
těch nejlepších
fotografií z Alešovy
GALERIE
 
 
© copyright 2008 Aleš Valenta