english
 

Host Rádia Dyje - akrobatický lyžař Aleš Valenta


01.05.2008 – Rádio Dyje

Tuto neděli 4. května si budu povídat v pořadu Host Rádia Dyje s akrobatickým lyžařem, olympijským vítězem a vítězem taneční soutěže Stardance II Alešem Valentou...

Aleš Valenta byl nedávno v Hodoníně hrát hokej hvězd, a protože se blíží MS v hokeji, tak bude mým nedělním Hostem Rádia Dyje právě Aleš Valenta – akrobatický lyžař.
Aleš oslavil 6. února krásné 35. narozeniny. Narodil se v Šumperku a přechodně bydlí v Praze. S manželkou, modelkou a moderátorkou Elen Černou má dvě děti - Denise a Amélii.

Aleš je první člověk na světě, který skočil trojité salto s pěti vruty a vyneslo mu to olympijské zlato, označení “vzdušné Veličenstvo" i “revoluce v lyžařské akrobacii” a “skok století”. Po pěti letech muž, který z individuálních sportovců u nás prý na svém úspěchu vydělal jednu z nejvyšších částek a dostal se i na poštovní známky.

Zlaté medaile: V roce 2001 a 2002 na Evropském poháru v Norsku a Špindlerově Mlýně v Česku, v r. 2002 na XIX. Olympijských hrách v Salt Lake City v USA a také na Letní “World Masters 2002” ve Švýcarsku, v r. 2003 na Světovém poháru v Kanadě, Švýcarsku a Česku, v r. 2004 na Světovém poháru v Kanadě, na FIS – Summer sérii v Česku a ve World Cupu v Rakousku. V r. 2005 na FIS – Summer sérii v Česku, v r. 2006 na FIS – Summer sérii v Česku.

Sříbro: V roce 2001 na Letním “World Masters 2001” ve Švýcarsku, v r. 2002 2x na Světovém poháru v USA, v r. 2004 na Světovém poháru v USA a na FIS – Summer sérii ve Švýcarsku, v r. 2005 na FIS – Summer sérii ve Švýcarsku.

Bronz: V r. 2002 na Světovém poháru v Kanadě, v r. 2004 na World Cupu v Rakousku, v r. 2006 2x na World Cupu ve Švýcarsku a Kanadě a na FIS – Summer sérii ve Švýcarsku.

Začátkem května 2007 ukončil Aleš Valenta sportovní kariéru ze zdravotních důvodů. Vystavěl a provozuje centrum pro tréning i závody nejen pro freestyle ski, ale i pro snowboard ve Štítech.

V prosinci 2007 vyhrál televizní taneční soutěž Stardance II s taneční partnerkou Ivou Langerovou a momentálně moderuje v rádiu.
Aleš je velký sympaťák a skromný chlap a povídali jsme si nejen o sportu, ale třeba i o tom, proč sportovci balí modelky, o tanci a jakou poslouchá muziku.
Nezapomeňte si proto naladit pořad Host Rádia Dyje s Alešem Valentou už v neděli 4. května po 16. hodině!

Rádio Dyje
 
  << zpět  
 
     
  FACEBOOK  
     
  Každý týden ti
přinášíme výběr
těch nejlepších
fotografií z Alešovy
GALERIE
 
 
© copyright 2008 Aleš Valenta